Ставре Јада револтиран: Општина Крушево ми додели срамни 10.000 денари за настап на ЗОИ во Пекинг

Нордиецот Ставре Јада е револтиран од односот на Општина Крушево во пресрет на настапот на Зимските олимписки игри во Пекинг. Локалната самоуправа на неговиот роден град...

Поради наводни кршења на човекови права: Бајден оваа недела ќе најави дипломатски бојкот на ЗОИ 2022 во Пекинг

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден оваа недела ќе објави дека ниту еден американски владин претставник нема да присуствува на Зимските олимписки игри во Пекинг во...