Пријавени 805 нови случаи на ковид-19, а 10 лица починале, четворица од нив се од Тетово

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 6.980 тестирањa, а регистрирани се 805 нови случаи...