Обвинителството гони тројца кумановци за тешка кражба, откопале покојник па пребарувале по ковчегот

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе обвинителен предлог против три лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривично дело – тешка кражба од...