Полицијата уапси скопјанец и арачиновец – во „Ивеко“ со приколка превезувале 87 мигранти

Полицијата на автопатот кај клучката „Миравци“ синоќа нешто по полноќ уапсила скопјанец и арачиновец откако утврдила дека она што превезувале биле мигранти. Притоа полициски службеници од...