Дисциплинска за двајца полицајци кои истуркале новинари при излегувањето на Мијалков од притвор

Дисциплинска постапка против двајца полицајци ќе се покрене поради нивната реакција при излегувањето од притвор на Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК вчеравечер најави директорот на...