Повеќе од 33 илјади жртви, десетици илјади се водат како исчезнати по земјотресот во Сирија и Турција-Ден на жалост во Македонија

Речиси една недела по разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ги уништи животите на милиони луѓе на површина од 100 квадратни...