Бугарското обвинителството почна предистражна постапка за шефицата на кабинетот на Петков, Лена Бориславова

Софиското градско обвинителство поведе предистражна постапка против шефицата на кабинетот на премиерот во заминување, Лена Бориславова, објави интернет -страницата novini.bg. Истрагата е за склучена сомнителна зделка...

ЈО: Телефонот на Мијалков се изгасил во момент кога полицијата дошла пред неговиот дом

Нема место за јавнообвинителска одлука за Сашо Мијалков, бидејќи не е утврдено постоење на кривично дело што се гони по службена должност во предистражната постапка отворена...

СЈО: Не водиме постапка против обвинителот Владимир Милошевски

До Специјалното јавно обвинителство доставена е кривична пријава од СДСМ против јавниот обвинител Владимир Милошевски и други непознати лица, за која е оформен предмет. „Предистражната постапка...