Вархеји: Оваа недела ќе бидат готови преговарачките рамки за Скопје и за Тирана

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, пред Европскиот Парламент денеска изјави дека преговарачките рамки на ЕУ со Албанија и со Северна Македонија оваа недела ќе бидат поднесени...