Поради протерување на 8 дипломати од НАТО во Брисел за шпионажа, Русија ги прекинува дипломатските односи со алијансата

Русија од следниот месец ќе ги прекине сите дипломатски односи со НАТО, соопшти Министерството за надворешни работи, предводено од Сергеј Лавров. Москва најави дека целосно ќе...