Продолжува владината агенда за стабилно снабдување со енергенси

Портпаролите на Владата, Муамет Хоџа и Душко Арсовски, на денешната прес-конференција информираа за донесените одлуки и заклучоци од 82. седница на Владата. Владата на вчерашната седница...

ВО ЖИВО Прес-конференција на Ковачевски со премиерите Петков, Чука и Кривокапиќ

Ја пренесуваме прес-конференцијата на премиерите на Бугарија – Кирил Петков, Северна Македонија, Димитар Ковачевски, Романија – Николае Чука и на Црна Гора – Здравко Кривокапиќ кои...