Пендаровски: Денеска бевме сведоци на историски чин за нашата македонска национална историја

Честитки до сите православни верници во Република Северна Македонија, денеска бевме сведоци на историски чин за нашата македонска национална историја, објави на фејсбук претседателот на државата...

Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор со Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска за Западен Балкан. Честитајќи му...