Македонска државјанка почина во приштинската болница по сообраќајката на патот кон Урошевац

Државјанка на Северна Македонија починала вчера во Клиничкиот универзитетски центар на Косово, како последица на повредите здобиени во неодамнешна сообраќајна несреќа, јави дописникот на МИА од Приштина. Во...