Во Турција приведени 157 лица а 29 се во притвор поради ширење страв на социјални мрежи по земјотресите

Вкупно 157 лица во Турција се приведени поради ширење провокативни објави на интернет по разорните земјотреси на 6 февруари, соопшти Генералниот директорат на турската полиција. Во...