Приведено лице кое превезувало 53 мигранти во полуприколка „шмитз“ закачена на товарно возило „Ман“

На 27.12.2021 во 22.00 часот на наплатната станица „Романовце“, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции го лишиле од слобода А.Ќ.(39) од с.Стојаково, гевгелиско....