Меркел во проштална посета на Израел-се поклони пред жртвите на Холокаустот во меморијалниот центар Јад Вашем

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел денеска положи венец во Меморијалниот центар на холокаустот  „Јад Вашем“ стациониран во близина на Ерусалим, во спомен на шесте милиони...