Приведен рускиот опозиционер Навални воочи протестите против Кремљ

Московската полиција го приведе лидерот на руската опозиција Алексеј Навални воочи протестите во рускиот град Нижњи Новгород. Навални објави на Инстаграм дека полицајците дошле пред неговиот...