Поповиќ: Синоќешниот протест во Белград беше обид за насилна промена на уставното уредување

Министерката за правда на Србија, Маја Поповиќ оцени денеска дека протестот синоќа во центарот на Белград бил обид за насилна промена на уставното уредување и дестабилизација...