(ВИДЕО) Одземени 18 пушки и над 100 куршуми по контрола на 160 локации, кривични за шестмина, десетмина уапсени  

Денеска (30.01.2022) во периодот од 04.00 до 08.00 часот, полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при Министерството за внатрешни работи, во координација со Државен пазарен...