Гроси: Нападите врз нуклеарната централа „Запорожје“ се апсолутно намерни и насочени

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси ги оцени вчерашните напади врз украинската нуклеарна централа во Запорожје како „апсолутно намерни и насочени“...