ФОТО Шок и разочарување на лицата на официјалните претставници по нападот на Русија врз Украина

Шок и разочарување на лицата на официјалните претставници при денешното давање изјави во врска со нападот на Русија врз Украина. Јенс Столтенберг  Борис Џонсон Емануел Макрон...

Шекеринска: Има разочарување и кај најпроевропските сили во Македонија

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, беше гостинка на Европскиот центар за политика преку видеоврска денеска каде зборуваше за геополитичките предизвици за Европската Унија и Западниот Балкан,...