Бектеши: Маркетите да имаат редарска служба, глобите за непочитување до 2.000 евра

Министерот за економија, Крешник Бектеши на денешната прес-конференција информира дека Владата на вчерашната седница донесе уредба за примена на Законот за трговија со која се поставува...