Белата куќа: Ќе следат дополнителни мерки за казнување на Путин, може да бидат опфатен и извозот на нафта 

Прес-секретарката на Белата куќа, Џен Псаки, денеска навести дополнителни мерки за казна на рускиот претседател Владимир Путин за инвазијата на Украина, кои ќе бидат во правец на...

Светските лидери го засилија притисокот врз Русија, се воведуваат санкции и против олигарси блиски до Путин

Руската инвазија на Украина предизвика бран санкции додека глобалните лидери се обидуваат да го засилат притисокот врз Кремљ. Додека руската војска се приближува кон Киев, а...