Ниту повредени, ниту материјална штета: Изгаснат пожарот кај село Кучково

Пожарот што попладнево избувна кај скопското село Кучково е целосно изгаснат, порача градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски. – Целосно е изгаснат пожарот кој попладнево...