ФОТО и ВИДЕО Приведени петмина од скопско Батинци, го држеле како заложник и му изнудувале 50.000 евра на соселанец, му го украле и „поршето“

На 09.06.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал поднесена е кривична пријава по брза постапка против осум лица,...