(Видео) Летале столчиња и маси пред слаткарница во Центар Жупа, тепачката не била поради сертификати

Користејќи тврди предмети,  физички ги нападнале О.Д.(32),  Ш.Д.(33), О.Д. (18) и Е.Д.(19), сите од селото Голем Папрадник, општина Центар Жупа. Истите се здобиле со тешки телесни...