Кумановец ја силувал и ја снимал родената ќерка, а видеата ги пуштал на интернет

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Полов напад...