Обвинителството бара притвор за тешката сообраќајна несреќа кај „Сити мол“

Скопското јавно обвинителство побара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа кај Т.Ц. Сити Мол. Скопското јавно обвинителство бара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа во која животот го...

Тешка сообраќајка во Ченто: Автобус на ЈСП се судри со голф, една лице загина, пет патници се повредени

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи (МВР), едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска...

Сообраќајка кај ТЦ „Мавровка“: Од паркингот кај Скендерберг се забил во возило на раскрсница

Сообраќајна несреќа попладнево се случи кај ТЦ „Мавровка“ во која, според фотографиите кои читатели ги испратија до нашата редакција, учествувале две возила. Очевидци велат дека до...

Македонската Амбасада во Софија: Нема информации за наш загинат државјанин во сообраќајката утрово

Амбасадата на Република Северна Македонија во Софија направи дополнителни проверки, но според досега добиените податоци, нема информации за сообраќајна несреќа во која учествувал камион со регистарски...