Претседателот Пендаровски оствари средба со началникот на ГШ на Унгарија која ја превзеде командата на КФОР

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Унгарија, генерал-потполковник Ромулус Русин-Сенди, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија....