Пратеници и најмалку 4 сведоци побараа да се отвори постапка за мобингот на Талат Џафери

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, од ГРОМ и од Социјалистичката партија со докази и најмалку четворица сведоци бараат да се отвори постапка за недоличното однесување на собранискиот претседател...

Нинџа vs Чавков

Вангел Цоканчев кој бил возач на Митко Чавков на 27 април рече дека тој ден околу 18 часот од ресторанот ,,Скара бар“ во Скопје го возел...

„Тендери“ продолжува на 20 ноември, ќе бидат сослушани тројца сведоци

На денешното рочиште за предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство беа сослушани двајца сведоци предложени од Обвинителството. Ново рочиште, на кое ќе бидат сослушани тројца сведоци,...

„Тендери“: Искази на сведоци на СЈО

Со сослушување на сведокот на СЈО Томче Божиноски во Кривичниот суд почна денешното рочиште за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета...

27 април: Денеска првите сведоци за насилствата во Собранието

Судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување на сведоци предложени од обвинителството. Како сведоци повикани се Дамјан...