Сончево и топло, од среда посвежо

Дестабилизирање на времето се очекува од среда, проследено со локален пороен дожд, грмежи и постепено опаѓање на дневните температури. Времето претежно сончево и топло со слаб...

Следува период на стабилно и топло време

Управата за  Хидрометереолошки работи информира дека настапува стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст...

Во село во Канада измерени 50 степени

Во неделата , малото планинско место Литон во Канадската провинција Британска Колумбија го сруши температурниот рекорд на Канада и стана едно од најтоплите места на светот...