Tри возила се судрија кај „Џамбо“

Сообраќајна незгода на три возила се случи денеска во 13:50 часот во Скопје на крстосницата на булеварот „Крсте Мисириков со булевар „Кузман Јосифовски Питу“. Причинета е...