Цената на струјата галопира, денес вонредна средба меѓу Анѓушев и Бектеши

Министерот за економија Крешник Бектеши и претседателот на Македонската енергетска асоцијација Кочо Анѓушев денес на вонредна средба во Стопанската комора ќе го дискутираат најновиот развој околу...