(Видео) Церемонијален пречек на германскиот канцелар Олаф Шолц во Скопје

Германскиот канцелар Олаф Шолц , претпладнево птрестојува во официјална посета на Северна Македонија која се реализира во рамки на пошироката балканска турнеја. Во делегацијата на канцеларот...