Фон дер Лајен твитна на македонски за договорот со Фронтекс и се „нафрлија“ Бугари и Грци

Претседателката на Европската комисија  Урсула фон дер Лајен твитна на македонски јазик за потпишувањето на Договорот за статус со Европската агенција за гранична и крајбрежна стража –...