Пендаровски и Фон дер Лајен разговараа за евроинтеграцијата на Северна Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен која престојува во посета на Република Северна Македонија. Пендаровски изрази благодарност...