516 санкции за брзо возење, 18 возеле со повеќе од 70 км/ч над дозволеното – соопштуваат од МВР

Во текот на вчерашниот ден (10.06.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се...