Ѓоковиќ по пласманот во четвртфиналето на Вимблдон: Ми требаше време да се навикнам на темпото на Ван Рајтховен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ даде свој осврт за победата синоќа во осминафиналето на Вимблдон над Холанѓанецот Тим ​​ван Рајтховен (6:2, 4:6, 6:1, 6:2). „Никогаш не сум...