Владина делегација положи цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев по повод Денот на македонската револуционерна борба

Владина делегација составена од Филип Николоски заменик министер за финансии, Роберт Алаѓозовски национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и Беким...

Владина делегација положи свежо цвеќе на споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје

Делегација на Владата, предводена од вицепремиерот Бојан Маричиќ во придружба на министерот за правда Никола Тупанчевски и заменик-министерот за правда Агим Нухиу, денеска по повод годишнината...

Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски утре ќе учествува на литургијата во Вселенската патријаршија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, утре (недела), 12.06.2022 година ќе предводи делегација на Владата која што во рамките на работната посета на...

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидена и заедничка седница на двете влади

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија...