(ВИДЕО) По експлозијата, Истанбул е полн со полицајци, Ердоган се сомнева на терористички напад

Полицијата и специјалните сили вооружени патролираат низ целиот град, по денешната експлозија на популарната авенија Истиклал во центарот на Истанбул во која загинаа најмалку шест лица,...

Вселенската Патријаршија и МПЦ-ОА во прво заедничко сослужување на света литургија

Во Соборниот храм на Вселенската Патријаршија „Св. Георгиј Победоносец“ во Истанбул денеска во 08:00 часот по македонско време, вселенскиот патријарх г. Вартоломеј и архиепископот охридски г....