Му праќаме порака на светот дека Балканот веќе не е буре барут – аналитичарите пред утрешниот состанок на Отворен Балкан во Охрид

Денеска и утре Охрид ќе биде домаќин на самитот на „Отворен Балкан“ на кој ќе присуствуваат претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, албанскиот премиер Еди Рама...