Возач прегазил пешак – возачот избегал, пешакот „завршил“ во болница со тешки телесни повреди

На крстосницата  од улицата „Александар Урдаревски“ со сервисна улица што ја поврзува со улицата „Петар Манџуков“, патничко возило удрило во 67 годишен човек со иницијали  С.С....