Уапсени тројца скопјани кои го запалија возилото на Шилегов, а беа опожарени уште три автомобили

Денеска, до Основното јавно обвинителство Скопје, против нив е поднесена кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општата сигурност” по чл. 292,...