Облачно со повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1...

Во среда и четврток температури под нулата

Минусни температури во среда и четврток, а потопло и променливо време за велгденските празници, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринските температури во среда ќе се...

Доаѓа сибирски студ, утрата и до -15

Следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени,...

Уште еден ден со пролетни температури: И денеска сончево и топло, живата во термометарот до 17 степени

И денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне, според најавите на синоптичарите, е можна појава на магла по одделни котлини....