Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со температури од 1- 8 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Максималната температура ќе...