(ВИДЕО) Вучиќ: Макрон вечерва ми рече дека ни Украина ни било кој друг нема да биде пред Србија во ЕУ

Српскиот претседател Александар Вучиќ во гостување во ТВ емисијата на  „Курир“ „ Усијање“ изјави дека во вечерашниот разговор со Францускиот претседател Макрон . тој му рекол...