Ковачевски за Мицкоски: Се постави како портпарол на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

Претендентот за претседателската фотеља во СДСМ, Димитар Ковачевски во гостување во „Утрински Брифинг“ возврати на коментарите упатени на негова адреса од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. –...