Приведени тројца осомничени за нападот со нож врз јавниот обвинител од Гостивар

Министерството за внатрешни работи информира дека  утрово во 06.10 часот од полициски службеници од Полициското одделение Чегране биле лишени од слобода Н.С.(40), неговиот малолетен син, двајцата...