Обвинение за убиство во Кавадарци, го избодел во срце човекот што се обидел да ја смири тепачката

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – убиство. Како што соопшти Јавното обвинителство, обвинетиот, на возраст од 46 години,...