Координацијата на Заев со партнерите од парламентарната коалиција штотуку почна во Владата

Координацијата на премиерот во оставка Зоран Заев и претставниците од парламентарната коалиција почнува во овие моменти во владата. Средбата следува по синоќешната најава за оставка на...