Полицијата ја блокира доставата на хуманитарна помош од семејството Заеви

Очекувам од надлежните институции да спроведат истрага и да ги посочат виновниците. ВМРО-ДПМНЕ преку полициски структури попречува хумантирна помош за граѓани преку злоупотреба на државни институции. ВМРО-ДПМНЕ со полициски режимски структури синоќа до рани утрински часови вршеше притисок и закани врз волонтери и членови на граѓанска организација, напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својот Фејсбук профил